Filtrace sedimentu a zabarvení

TURBIDEX

Nové filtrační médium, mnohem účinnější než např. filtrační písek. Turbidex je minerální aluminosilikát s nepravidelným povrchem a vyšší pórovitostí. Hmota slouží jako filtr pro nerozpuštěné látky s vynikajícím výkonem.
Turbidex umožňuje mnohem lépe filtrovat než konvenční filtrační média. Zadržuje částice v rozsahu 3 až 5 mikronů . Výsledkem je nejen fyzická separace, ale elektrostatická absorpce, flokulace a iontová výměna .

Jednou z hlavních výhod použití Turbidex je, že nevyžaduje žádné další metody filtrace po jeho zpracování, protože nejsou zapotřebí žádné další pískové filtry či multimediální filtry, které mohou vyžadovat fázi doúpravy .

Tato technologie umožňuje snížit spotřebu chemikálií a filtračních patron vč. proplachové vody. Dále prodlužuje životnost membrán vč. snížení frekvence čištění reverzní osmózy a zařízení instalovaných po něm. Práce je mnohem jednodušší s jedním médiem, namísto dvou nebo tří různých s různou hustotou, hmotností, balením a cenou ….

průtok upravované vody mezi 12 a 30 m / h
výška lože cca 1 m
prostor pro zpětný proplach ( 30 – 50% )
hmota je o 50 – 70 % lehčí než klasické materiály

Úpravny vody dle typu se skládají z jedné sklolaminátové tlakové lahve, jedné řídicí jednotky, horní a spodní trysky a filtrační náplně.